Agro Modrá skalice 500 g

99,00 s DPH
ks
Žďár nad Sázavou 152 ks
Choceň 10 ks
Havlíčkův Brod 30 ks
Tišnov 14 ks
Skuteč 15 ks
Velké Meziříčí 28 ks
Bystřice 10 ks
Nové Město 30 ks
Mohelnice 10 ks
Skladové množství na prodejnách je pouze orientační.
Ceny na prodejnách se mohou lišit od cen na e-shopu.

Soubory ke stažení

Agro Modrá skalice 500 g


Síran měďnatý je znám pod názvem modrá skalice. Patří k nejběžnějším sloučeninám mědi. Jedná se o průmyslově nejvyráběnější měďnatou sůl. Síran měďnatý v bezvodém stavu tvoří bílý prášek, který přijímáním vody modrá tzn. z vodného roztoku krystalizuje jako pentahydrát (skalice modrá), v azurově modrých, průhledných, trojklonných krystalech, které na vzduchu na povrchu větrají.Charakteristika:
Síran měďnatý CuSO4.H2O (Pentahydrát síranu měďnatého)
minimálně 24,5% Cu + minimálně 30,4% SO3

Použití:
Síran měďnatý je určený pro doplňkovou výživu zemědělských plodin s vyššími nároky na uvedený prvek (pšenice, ječmen, oves, jetel a další). Měď příznivě působí na stabilitu chlorofylu, prodlužuje období aktivní fotosyntézy. Při nedostatku mědi se výrazně snižuje využití dusíku z hnojiv. Nedostatek mědi se projevuje zvláště na lehkých a kyselých půdách, na kyselých půdách po radikálním vápnění nebo na půdách s vyšším obsahem organické hmoty. Charakteritickým symptomem nedostatku mědi jsou bílé skvrny a bílé špičky listů, kterými trpí zejména luskoviny. Síran měďnatý je vhodný pro listovou (foliární) aplikaci, kterou se však nedoporučuje provádět na přímém slunci. Síran měďnatý se také používá k potlačení mechu, lišejníků a chorob na rostlinách.

Dávkování:
> hnojení (zálivkou i postřikem) 0,5 g / 1 l vody / 1 m2
> předseťové máčení semen (při setí na půdách s nízkým obsahem Cu) roztok 0,02 - 0,05 %, tj. 0,2 - 0,5 g hnojiva na 1 litr vody
> potlačení lišejníků, mechu a houbových chorob (zálivkou i postřikem) 10 - 20 g / 1 l vody (nelze přesně určit na jakou plochu tato dávka vystačí, neboť to závisí na velikosti listové plochy či porostu)

Aplikační poznámky:
Vyšší koncentrace mohou poškodit ošetřované porosty.

Hlavní termíny pro aplikaci hnojiva:
celoročně dle skutečné potřeby

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Přípravek je vysoce toxický pro vodní organismy s dlouhodobými účinky.