Agro Zelená skalice 1 kg

79,00 s DPH
ks
Žďár nad Sázavou 25 ks
Choceň 2 ks
Havlíčkův Brod 6 ks
Tišnov 15 ks
Skuteč 11 ks
Velké Meziříčí 5 ks
Bystřice 8 ks
Mohelnice 5 ks
Nové Město 5 ks
Velká Bíteš 4 ks
Skladové množství na prodejnách je pouze orientační.
Ceny na prodejnách se mohou lišit od cen na e-shopu.

Soubory ke stažení

Agro Zelená skalice 1 kg

Síran železnatý je znám pod názvem zelená skalice. Jedná se o technický krystalický heptahydrát síranu železnatého s proměnlivým množstvím mechanicky vázané vlhkosti, kyseliny sírové a dalšími anorganickými solemi. Tvoří jemné světle zelené krystalky, které při delším skladování na vzduchu ztrácejí vodu (větrají), postupně tvrdnou a vlivem povrchové oxidace dvojmocného železa na trojmocné mění barvu do žlutého až hnědého odstínu. Roztoky této látky delším stáním taktéž hnědnou kvůli vznikající železité soli.

Charakteristika:

Síran železnatý FeSO4.7H2O (Heptahydrát síranu železnatého)
minimálně 17,7 Fe % + minimálně SO4 31,5 %

Použití:
Síran železnatý lze použít při nedostatku stopové živiny železa, jenž je důležitou součástí listové zeleně, zejména u jádrovin, peckovin, jahodníku a vinné révy. Projevuje se jako tzv.chloróza (žloutnutí listů). Hnojivo vzhledem ke svému složení vykazuje kyselou reakci, tudíž napomáhá i s úpravou pH. Síran železnatý je vhodný pro listovou (foliární) aplikaci, kterou se však nedoporučuje provádět na přímém slunci. Hnojením na list lze rychle odstranit příčiny ukutního nedostatku železa. Síran železnatý v kombinaci s dalšímy výrobky (síran amonný a trávníkářský písek) lze také použít k hubení mechů a lišejníků v okrasných trávnících.

Dávkování:
> okrasné rostliny, ovocné dřeviny a vinná réva (postřikem) 2 - 4 g / 1 l vody (nelze přesně určit na jakou plochu tato dávka vystačí, neboť to závisí na velikosti listové plochy či porostu)
> potlačení lišejníků a mechu 30 - 50 g / 5 l vody / 25 m2

Aplikační poznámky:
Vyšší koncentrace mohou poškodit ošetřované porosty.
Síran železnatý může způsobit skvrny na dlažbě, proto se doporučuje používat jen na určené plochy.

Hlavní termíny pro aplikaci hnojiva:
okrasné rostliny, ovocné dřeviny a vinná réva - červen
potlačení lišejníků a mechu - dle akutní potřeby.